NE ARAMIŞTINIZ ?

AHEKON 2012

18 Eylül 2012

  

 

Sözlük anlamı her ne kadar çeşitli ülkelerden yöneticilerin, elçilerin, delegelerin katılmasıyla yapılan toplantı olsa da günümüzde ticari kuruluşların da kullandığı bir sistemdir. Günümüz tanımı ile kongre:
Bir kuruluşun, gündemindeki sorunları konuşmak, hizmet içi eğitimleri tamamlamak ve yeni kurullar seçmek üzere belli sürelerle yaptığı genel toplantı ve kurultaydır.
Kongre ve toplantılar, yerinde zamanında ve kurallarına göre yapılırsa meslek hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Katılanlara birbirilerini daha iyi tanıma fırsatını sunar. İyi toplantılar meslektaşlar arasında birliktelik duygusunu güçlendirir, birliktelik ve birlikte hareket edebilme kültürünün yeniden üretilmesini sağlar. Katılanların olaya farklı açılardan yaklaşımları ve değişik önerileri, en iyi ve yaratıcı çözümün bulunmasını kolaylaştırır. 
Bu nedenlerle birinci basamağın kendi kongresi AHEKON çok önemlidir. “Bu kongre çok önemli” derken, bildik nedenlerin yol açtığı bir önemlilikten değil, 1.Basamağın ve dolayısıyla bizlerin içinden geçtiği sürecin ve içinde bulunduğu şartların öneminden hareketle söylüyorum bilhassa…AHEKON 2012 de buluşmak dileğiyle..

 

AYRINTILAR İÇİN LİNKİ TIKLAYIN