NE ARAMIŞTINIZ ?

4.ANKAKON HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

15 Aralık 2015

 

Değerli Meslektaşlarımız,

2011 yılı itibariyle bir avuç fikirdaş ve gönüllü arkadaşımızla birlikte,  Ankara’da görev yapan aile hekimlerini bir araya getirmek, ulusal ve uluslararası platformlarda aile hekimliği disiplininin ilerlemesine katkıda bulunmak, aile hekimlerinin temsilini sağlama ve özlük haklarının, şeref ve haysiyetlerinin korunmasını ve geliştirilmesini sağlamanın yanında, aile hekimlerinin mesleki eğitim gereksinimlerinin belirleyerek bu alanda bilimsel etkinlikler, toplantılar ve kongreler düzenlemenin de içinde bulunduğu vizyon ve misyon ile yola çıkmıştık.

Bu zamana kadar da imkânlar el verdiği ölçüde bir meslek örgütüne mensup olmanın, güçlü bir konum olduğunu gösterecek sosyal ve bilimsel aktiviteler düzenledik ve Ankara‘da çalışan aile hekimlerinin “Bizim kongremiz’’ diyecekleri kongre organizasyonlarını büyüterek devam ettirmek içinde uğraştık ve halen de bu konuda ciddi uğraşlar veriyoruz.

Geçtiğimiz sene, hem akademik içerik hem de yüklenici firma anlamında bazı sorunlar yaşadığımızdan, beklediğimiz kalite ve bilimsel içeriğe ulaşamama endişesinden dolayı çok önem verdiğimiz kongremizi düzenlemekten vazgeçtik.

 Ancak, bu yıl hepimizin hak ettiği “İşte Bizim Kongremiz” diyebileceğimiz bir kongre için son aşamaya geldik.

 Fakat gerek sahadaki meslektaşlarımızdan, gerekse sektör temsilcileri ve dış paydaşlarımızdan bize aktarıldığı kadarı ile Ankara merkezli bazı dernekler ‘’Aile Hekimliği ‘’ adı altında çeşitli kongreler düzenliyor ve maalesef bizim derneğimizin adını kullanıyorlar, etkinliklerimizden pay sahibi olma çabasına giriyorlar. Tamamen ticari beklentilerle düzenlendiğini düşündüğümüz bu kongrelerin bizlerle ve ANKAHED ile bağlantılı olmadığını bilmeniz ve bu tür organizasyonlara itibar etmemeniz en büyük beklentimizdir.

 ANKAHED olarak bizler,  en kısa sürede hem bilimsel, hem akademik, hem de sosyal açıdan alanının en iyi kongrelerinden birisi ile karşınıza çıkacağız. Saygılarımızla,

ANKAHED YÖNETİM KURULU