NE ARAMIŞTINIZ ?

KAMERA KURULUMU HAKKINDA DUYURU

9 Ağustos 2017

 

Değerli Meslektaşlarımız,

Kamera sistemlerinin kurulumu ile alakalı olarak uygulama rehberi yayınlandıktan sonra ANKAHED olarak bazı firmalar ile görüşüp teklifler aldık. Çok farklı fiyat seçenekleri arasından Ankara merkezli  Aydınwebs/ Başkent Güvenlik Firması tekliflerini sizlerle paylaşıma uygun bulduk. Piyasa fiyatları üzerinden üyelerimiz yararına yaklaşık olarak % 40 -50 oranında uygun fiyatlar alarak değerlendirmenize sunuyoruz. Bu arada gelecek herhangi bir uygun teklifi de sizlere hemen ileteceğiz…
Bildiğiniz üzere 1 Eylül 2017 tarihinden itibaren 3 biriminin üstündeki tüm ASM'lerde ve birim sayısından bağımsız A,B,C sınıfı ASM'lerde kamera zorunluluğu geliyor. ASM'nin girişinin, bekleme alanlarının ve oda girişlerinin asgari ASM'nin açık olduğu saatlerde görüntülü kayıt yapması gerekiyor.
Kameralarla ilgili kriterler uygulama rehberinde bulunmaktadır.

Kameralar ile kullanılacak malzemelerin fiyatlarını ve firma iletişim numaralarını sizlerle paylaşıyoruz.

AYDIN WEBS / Başkent Güvenlik Firması için 0.544.592.03.25 - 0.545.884.77.95 numaralı telefonlardan randevu ve bilgi talep edebilirsiniz. Firmaların ekipleri gelip sizlerle görüşüp kurumunuza en uygun sistemi kurmanızı sağlayacaklardır. (Ankara merkezli Firma olup servis garantisi vardır.)


Ayrıca Spezia, 3TEK ve Denge firmaları telefonla arayıp üyelerimize anlaşmamız var diye telefon ediyorlar bu firmalar ile kesinlikle bir protokolümüz yoktur.

Bizim amacımız kurulumdan sonrada servis garantisini ve ulaşabilirliği yüksek olan bir firma ile çalışarak en uygun fiyata sunmaktır ve üyelerimizi mağdur olmalarını engellemektir.

Kamera megapikseli için konuyla ilgilenen birçok kişiden fikir aldık. ASM içindeki kameralar için 1mp'nin yeterli olacağı dışarıdaki kamera içinse 1,3 mp olmasının daha iyi olacağı söylendi. Ama 1 mp, 1,3 mp, 2 mp her türlü kamera alternatifiniz olacak, dilediğinizi seçebileceksiniz. Önerimiz 1.3 mp HD kamera . Bunun dışında yönetmelikte mesai saatleri dışında kayıt zorunluluğu getirmiyor. 7/24 saat kayıt yapılması ciddi yer kaplayacak ve alacağımız harddisk'in kapasitesinin fazla olması gerekecektir. Ses kaydı tercihinize bırakılmıştır. Ancak hırsızlık gibi olaylarda görüntüler işimize yarayabileceğinden görüntüleri kayıt altında tutacak cihaz mesai saatleri dışında sadece hareket olduğunda kayıt etmeye başlayacak. Yani kameralar 7/24 saat çekim yapacak ancak mesai saatleri dışında kayıt cihazı sadece hareket olduğunda kayıt yapabilecek özellikte olacaktır. Kayıt cihazları iki özellikte olup firma örnekteki kayıt cihazlarını önermektedir. Bunun dışında ASM'yi 7/24 cep telefonundan izleyebilecek, ASM'de bir hareket olduğunda uygulama aracılığıyla mesaj alabileceksiniz.

İsterseniz ekipmanları firmadan alıp kurulumu siz yapabilirsiniz, isterseniz harddiski siz alıp diğer ekipmanları firmadan alabilirsiniz.
Ekte örnek olması için 3 iç 1 dış toplam 4 kameralık örnek bir kurulum fiyatı da paylaşıyoruz. Kurulum ve harddisk hariç ekipmanların fiyatı; 381,20 TL'dir. Kurulum için kamera başı 50 TL,  harddisk olarak da 1 TB'lık yeterli olacaktır o da 205 TL dir. 100 metrede kablo gitse o da 50 TL. diğer ekipmanlar içinde 65 TL harcansa, sonuç olarak her şey dahil basit bir sistem 900 TL civarında bir maliyete kurulabilecektir.

Bir diğer örnek 2 katlı büyük bir ASM için 5 iç 1.3 mp HD kamera, 2 dış büyük 1.3 mp HD kamera , 8 kanallı kayıt cihazı , kablo ses sistemine uygun , 2 adet kayıt özellikli mikrofon, gece harekete duyarlı kayıt için 4 TB harddisk, adaptörleri, power jack, , anlık kayıtların izlenmesi için iç monitör , kablo koruma sistemleri işçilik dahil  teslim fiyatı 1700 TL maliyetle olmaktadır.

ASM nin fiziki şartlarına göre fiyatlar tabloda belirtildiği şekilde kullanılan malzeme ve sayıya göre değişmektedir.Firmalar ANKARA'nın tüm merkez ilçelerinde kurulum yapabilecektir. Bilgilerinize...