NE ARAMIŞTINIZ ?

BAŞKANIN VEDA YAZISI

8 Kasım 2017

 

Sayın meslektaşlarım, muhterem üyelerimiz,

Ankahed çatısı altında görev alan başkan ve yönetim kurulları 2 yıl çalışıp yeniden genel kurulun önüne gelirler ve hesap verirler. Yüce kurulunuz bana 3 kere başkanlık görevini vermiştir.

Bu süreler zarfında; Hatalarımıza anlayış gösterdiniz, sevaplarımıza destek verdiniz, hoşgörülü davrandınız, sabır gösterdiniz, sizlere teşekkür borçluyum. Bana 7 sene tahammül eden sizlere su andaki samimi hislerimi anlatmak isterim.

7 senelik dönemimizde derneğimize yapılan bazı haksız eleştirilere rağmen, kendi alanın da öncü olma, vizyon, misyon ve değerlerine sahip çıkma, büyüme ve sağlık alanın da söz sahibi olma başarısı göstermiştir.

Sevinerek söyleyebilirim ki; Biz bu dönemde 20 kişi yola çıkmıştık. Şimdi 800 üyeli bir dernek olmayı başardık. Çok işler yaptık. Bazen sizlere yansıyan ama çok da yansıtmadığımız birçok alanda aile hekimliğinin aleyhine olabilecek konuları önledik ve müdahil olduk. Bazı alanlarda yoğunluğun verdiği sebeplerle eksik kaldık. Bazı şeyleri atladık. Ya da yanıldık…

İnsanlarla yaşadık, insanı öğrendik,

İnsanlarla yaşadık, insanlığı öğrendik,

İnsanlarla yaşadık, İnsanlardan nankörlüğü gördük,

İnsanlarla yaşadık, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı, sevgiyi, neşeyi, hüznü her şeyi gördük. Bende kalanlar bu son yazdıklarım olacaktır.

Değerli arkadaşlar,

7 yıl boyunca üzerime gelen dalgalarının bende yaratmış olduğu hüznü, genel kurulunuzun sessiz ve sakın sahilinde sizlerle paylaşmaya çalıştım. Bunca seneler boyunca bana göstermiş olduğunuz sabır, anlayış, hoşgörü ve desteğe tekrar tekrar teşekkür ediyorum. 2011 yılında, ilk defa huzurlarınıza çıktığımda, kongre konuşmamın başında söylemiş olduğum sözleri hatırlatmak istiyorum:

"Herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz,

Bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz,

Ama herkesi her zaman aldatamazsınız! "

Ben kimseyi hayatım boyunca aldatmadım!

 

2011 yılında huzurlarınıza hangi heyecan ve duygularla gelmişsem bu gün de huzurlarınızda aynı heyecan ve duygularla başım dik gönlüm rahat ve huzur içerisinde Ankahed Başkanlığı görevime veda ediyorum.

Bayrağı devralan arkadaşım, dostum, paydaşım Dr. Oğuz Çelik ve yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarıma güvenim tamdır. Onlar ve biz hep birlikte bu bayrağı daha da ileri götürmek adına bundan sonra da daha fazlasıyla çalışacağız. Hem derneğimizi hem de aile hekimliğini hak ettiği noktaya erişinceye kadar da bu var olma mücadelemiz devam edecektir.

Üzerimde hakkı olan herkesten helallik diliyor, herkese hakkımı helal ediyorum. Hayat bize bir emanettir. Öyle ki insan kendi canının, hatta bir tek nefesinin dahi sahibi değil, emanetçisidir. Dünya hayatında vazifelendirildiğimiz bütün işler de bize emanettir.

Hoşçakalın. Saygı ve sevgilerimle

Dr. Akif Emre EKER