NE ARAMIŞTINIZ ?

Doğum gününde bayan doktora hain saldırı..

22 Mayıs 2012

 Beşeri hayatı toptan etkisi altına alan ŞİDDET karabulutunu bir anda yok etmek mümkün olmadığına göre, tek çarenin günlük hayatımızı yeniden "insan odaklı" olarak inşa etmek olduğu söylenebilir.

   "Sahip olmak" yerine "insan olmak", "tüketmek" yerine "üretmek" odaklı bir hayat. "Yaşatmak" için yaşamak, "almak" yerine "vermek" odaklı bir hayat…

   Böyle bir hayatın alt yapısının fikir temeli atılsın diye çıktığımız yolda bu gün bir meslektaşımıza daha haince bir fiziki saldırı yapıldı.

   Hasta hakları dedik, rasyonel tababet dedik, iyi hekimlik dedik, hukuk, etik, koruyucu hekimlik, kalite kavramlarının bizler için ne mana ifade etmesi gerektiğini tartıştık. Tartışmaya devam edeceğiz.

  Bu fikir hamlesinde halkımızı da aramızda görmek enerjimizi arttıracak. "Kutsal" mesleğinizin uygulamalarını değerlendirip sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu haince yapılan saldırılara karşı düşüncelerinizi paylaşırsanız acımız biraz olsun hafifleyecektir. Sizlerin desteği ile gelecek adına ümitli olmaktan başka çaremiz yok...

   Ankara Keçiören Bademlik ASM de görev yapan Aile hekimi arkadaşımız, değerli Üyemiz ve neşe kaynağımız Dr.Tuna Özkan bu gün hain bir saldırıya maruz kalmıştır. 17 yaşında, doktor hanımın bakımını ve tedavisini üstlendiği bir kişi ve yakınları’’yazdırmak istedikleri ilacın doktor hanım tarafından yara bakımı yapılıp neticesine göre yazılabileceğinin’’ söylenmesi üzerine bayan hekime hemde ona yardımcı olmak isteyen görevli arkadaşa saldırmışlardır. Olay saldırıya uğrayan arkadaşımızın sağduyulu yaklaşımı ve soğukkanlı tutumu sayesinde daha da üzücü bir eyleme dönüşmeden engellenmiştir.
   Olayın tarafımızdan duyulması neticesinde ANKAHED dernek üyesi olan arkadaşımız için hemen girişimlere başladık. Kendisiyle biraz önce iletişime geçtik. Durumu iyi ve endişe edici bir durum yok. Doğum gününde böyle bir durumla karşı karşıya kalmak kendisini haliyle çok üzmüş. Tekrar geçmiş olsun. Saldırı ile ilgili Doktor Tuna Hanım zaten gerekli girişimleri yapmıştı.    Duyarlılığı için teşekkürler. Bizde üzerimize düşen kısımda Halk Sağlığı müdürlüğümüz ve ilgili Müdür yardımcımız Selami Kılıç Bey ile hemen görüşmelere başladık. Kendileri olaydan haberdarlar. Duyarlılık göstererek, hemen bir komisyon oluşturulmuş ve bundan sonra olayı bu komisyon sonuna kadar takip edecek. Gerek duyulduğu nokta da tüm avukatlık desteği halk sağlığı müdürlüğümüz tarafından verilecek. Şahsın gerekli en büyük cezayı alması için çalışmalara başlandı. Gerek duyulması halinde ASM de gerekli koruyucu ve önleyici tedbirler alınacak. Bu anlamda Müdürlüğümüz Aile hekimliği şubeden sorumlu birim çalışanlarına teşekkür ederiz. Çarşamba günü Doktor hanımı yerinde ziyaret etmeyi de planladık. ANKAHED dernek üyemize yapılan bu sinsi ve hain saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz. Tekrar sevgili üyemiz Tuna Özhan 'a geçmiş olsun der her platformda yanında olduğumuzun bilinmesini arzu ederiz.


ANKAHED YÖNETİM KURULU ADINA
Dr.Akif Emre Eker
ANKAHED Yönetim Kurulu Başkanı