NE ARAMIŞTINIZ ?

ÇANAKKALE'DE YILIN DOKTORUNA SALDIRI

6 Mayıs 2016

 Çanakkale'de görevi başında bıçaklı saldırıya uğrayan doktor yaralandı.

Çanakkale Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr. Yusuf İlker Çömez, görevi başında saldırıya uğradı. F.Y adlı şüpheli, Dr. Çömez'i önce darp etti, ardından bıçakla yaraladı. Başından bıçakla yaralanan ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri olan Çömez, meslektaşları tarafından hemen acil servise götürüldü. İlk müdahalesi burada yapılan Dr. Çömez, daha sonra tedbir maksatlı yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Doktorun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan, doktora saldıran şüpheli kısa sürede yakalandı. Sağlık kontrolü için ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen F.Y, emniyete girişte gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı.

Üroloji Hekimi Op. Dr. Yusuf İlker Çömez, Balıkesir, Yalova, Bursa ve Çanakkale'yi kapsayan Güney Marmara Bölgesi'nde yılın hekimi unvanını almıştı. Dr. Çömez, ödülünü 18 Mart tarihinde Bursa Merinospark Kongre Merkezi'nde yapılan törende Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun elinden almıştı.

Olayı protesto etmek için bu gün Çanakkale de ilgili STK'ri ve DKÖ ile sendikalar 1 günlük iş bırakma kararı aldılar.Saldırıyı gerçekleştiren şahsın tutuklanması tek teselliği kaynağımız olmuştur.

Ankara Aile hekimliği Derneği - ANKAHED olarak yapılan bu haince saldırıyı kınıyoruz.Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ve Çanakkale de görev yapan meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu ve desteklediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyoruz.
ANKAHED YÖNETİM KURULU