NE ARAMIŞTINIZ ?

14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

14 Mart 2017

 

"Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul ediliyor.

Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul'un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen bu 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, “Sağlık Haftası” olarak kutlanıyor.

Aile hekimleri olarak; Karşılaştığımız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğimizin icrasında vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne ve halk sağlığının korunmasına yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır.
Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarız.

Bu vesileyle Ankahed adına, siz işini hekim onuruna yakışır bir şekilde icra etmeye çalışan meslektaşlarımıza minnet ve şükran duygularımızı ifade etmeyi bir görev sayıyoruz.

ANKAHED YÖNETİM KURULU