NE ARAMIŞTINIZ ?

14 NİSAN TIBBİ MÜMESSİLLİK GÜNÜ

14 Nisan 2017

Hastalıkların tedavisi için ilaçların keşfi, insanlık tarihi açısından çok büyük bir gelişmedir. Bilim insanlarının bu uğurdaki çalışmaları, ilaçların gelişmesi ve ardından bu alanda faaliyet gösteren ilaç firmalarının oluşumuna doğru bir süreç başlatmıştır. İlaç firmalarının var olmasıyla birlikte; sektörel bir gelişimin temeli atılmış ve bu alandaki ilerleme hız kazanarak bugünlere doğru gelinmiştir. Gerek yeni moleküllerin araştırma ve geliştirme süreçleri, gerekse bunların ilaç olarak piyasaya sürülmesi; ilaç firmalarının üretim ve tanıtım faaliyetleri ile gerçekleşmektedir.


Sağlık sistemi içerisinde; hasta, doktor, eczane ve ilaç sektörü ayrılmaz bir bütündür. Tıp alanındaki yenilikler ve güncel gelişmeler, yeni ve geçerli ilaç bilgilerinin sağlık profesyonellerine ulaştırılması da, bizlerin yani tıbbi mümessillerin görevidir.
 
 
Bu gerçeklikler içerisinde, ANKAHED olarak, tıbbi mümessil camiasının 14 Nisan Tıbbi Mümessiller Günü'nü kutlarız. Bu birlikteliğimizin tüm sağlık sektörü paydaşlarına, devletimize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz.
 

Saygılarımızla..