NE ARAMIŞTINIZ ?

ANKAKON 2018 BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SONA ERDİ.

7 Ekim 2018

Sevgili Meslektaşlarımız,

Başlamadan önce demiştik ki, kongreler yerinde ,zamanında, kurallarına uygun  ve düzgün bir mekanda yapılırsa meslek hayatımızın vazgeçilmez bir unsurudur. Ve yine demiştik ki; 6 yıldır düzenlenen Ankara Aile Hekimliği Kongresi- ANKAKON geçen zaman içinde artık kendi özgün alanı olan 1. Basamakta klasikleşmiş, kabul ve takdir edilmiş adeta aile hekimlerimiz için bir okul niteliği kazanmıştır.

Bu yılki bilimsel programımız, Aile Hekimliği klinik uygulama pratiğinde en çok rastlanan sorunlara odaklanacak şekilde oluşturuldu. Yine merak edilen GETAT uygulamaları ve pratikte ki durum, objektif bir şekilde ele alınmaya çalışıldı. Düzenlenen kurslar ile pratik eğitimlerimizi hatırladık.
Diğer yandan 1. Basamak Aile Hekimliği klinik uygulamaları ile alakalı güncel konularının tamamını kapsayacak güncel tüm konular gözden geçirildi. Bilimsel, akademik ve sosyal alt alanlarda düzenlemesi yapılmış ve yapılması planlanan 1. Basamak uygulamalarında sık karşılaştığımız tüm teorik ve pratik çalışmalar değerlendirmeye çalışıldı.


Netice olarak birçok meslektaşımızın emek vererek harcadığı 6. Ankakon başarılı bir şekilde sona erdi. Toplantıya katılım sağlayan yüzlerce aile hekimi meslektaşımızın, açılış törenini taçlandıran akademisyen ve bürokratlarımız ile destekleyici olarak stantlar açan firmaların geri bildirimlerinden aldığımız, gerçekten alanının en güzel, en verimli, en kaliteli kongrelerinden birisini Ankara Aile Hekimleri olarak yapabildiğimizin haklı gururu oldu.

Kongremize başta katılımları ve destekleri ile bizleri onurlandıran, tüm salonların dolu olmasını sağlayan, bilimsel bir kongrenin nasıl olması gerektiğini herkese gösteren, sosyal programda birlikteliğimizi daha da artıran siz tüm meslektaşlarımıza ve bu organizasyonu gerçekleştiren kongre düzenleyici firmamıza teşekkür ediyoruz.
 İyi ki varsınız, iyi ki Ankahed’liyiz.

2019 yılında görüşmek üzere..