NE ARAMIŞTINIZ ?

CUMHURİYETİMİZİN 95. YILI KUTLU OLSUN

28 Ekim 2018

Adalet ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetin 95. kuruluş yıl dönümü bugün.

Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. M. K Atatürk’ün ifade ettiği gibi: “Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir.”

Milletimiz Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları ise Cumhuriyet’e olan sɑdɑkɑti sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir.

Cumhuriyet; Dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünemez bütünlüğü ifade eder. Bu haseple bu değerlerimizin sonsuza kadar koruncağının unutulmaması gerekir. Çağdaş, demokratik ve laik cumhuriyetimizi son sonsuza kadar yɑşɑtmɑk her Türk vɑtɑndɑşının asli görevi olmalıdır.


Milli iradenin ve demokrasinin en büyük teminatı olan, Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını; saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Bugün bize miras bırakılan bu destansı tarihe ve Cumhuriyetimize sadakatle sahip çıkıyoruz. Bizden istendiği gibi Türk istiklalini ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet koruyacak ve daima ileriye taşıyacağız. Milletimizin birlik ve bütünlüğü karşısında hiçbir hain emel ve hiçbir bölücü güç Cumhuriyetimize zarar veremeyecek, Türk Milleti’nin güçlü iradesi karşısında tutunamayacaktır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, tüm üyelerimize, meslektaşlarımıza ve camiamıza sağlık ve huzur dolu günler diliyoruz.

 

ANKAHED YÖNETİM KURULU