NE ARAMIŞTINIZ ?

1.UYGULAMALI TIBBİ AROMATERAPİ SEMPOZYUMU BAŞARI İLE BİTTİ

16 Aralık 2018

Ankara Aile Hekimliği Derneği- Ankahed olarak üyelerimizden gelen talep ve keşfedilmemiş bir alan olan bitkilerin şifaları yönlerinin ortaya çıkması açısından , Fitoterapi kursundan sonra Aromaterapi sempozyumu ile kurslarımıza devam ettik. 
Oldukça olumlu ve güzel ve yoğun katılımlı bir sempozyum başarı ile sona erdi.Aromaterapi, bitkilerin tamamen organik olan yaprağı, kökü ve çiçeğinden damıtma yani distilasyon tekniği ile çok yoğun olarak elde edilen uçucu yağ özlerini kullanarak hastalıkları önlemek veya oluşmuş hastalıklarda vücudun bağışıklığını güçlendirerek kendi savunma sistemini desteklemek için kullanılan bir teknik olarak bilinir.
Aromaterapi yeni bir konsept gibi algılansa da çok eski çağlarda, tıp biliminin kurucuları tarafından keşfedilmiş ve literatüre geçirilmiş oldukça eski bir tıbbi yöntemdir. 


Kurs boyunca bizlere değerli Eczacımız Hülya Kayhan eşlik etti. Hülya Kayhan 1995 yılında Eczacılık Fakültesi’nden mezun olarak, Farmasotik Teknoloji alanında yüksek lisans yapmak üzere Londra’ya gitti. University of London King’s College’deki yüksek lisans eğitimi boyunca, aromaterapi ve fitoterapiyi kapsayan alternatif tedavi dersleri aldı. Aromaterapi, oldukça ilgisini çekti ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmaya başladı. Bu alanda ülkemizde sayısız çalışmaya ve eğitime imza attı.

Kendisine ve ekibine bu eşsiz deneyimi bizlere yaşattığı için, çok değerli bilgi aktarımlarıyla ufkumuzu genişlettiği ve farklı bir bakış açısı yarattığı için teşekkür ediyoruz.
Bu sempozyum boyunca katılımlarıyla bizleri onurlandıran tüm meslektaşlarımıza , eczacılarımıza ve sektör paydaşlarımıza da katılımları ve katkıları içinde ayrıca teşekkür ederiz.

ANKAHED YÖNETİM KURULU