NE ARAMIŞTINIZ ?

2. TIBBİ VE UYGULAMALI AROMATERAPİ SEMPOZYUMU

19 Şubat 2019

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Aile Hekimliği Derneği- Ankahed olarak üyelerimizden gelen talep ve keşfedilmemiş bir alan olan bitkilerin şifaları yönlerinin ortaya çıkması açısından, Fitoterapi kursundan sonra Aromaterapi sempozyumu ile kurslarımıza devam ettik. Sonrasında ise 1. Ankara Tıbbi Uygulamalı Aromaterapi Sempozyumunu başarı ile gerçekleştirdik.

Aromaterapi, bitkilerin tamamen organik olan yaprağı, kökü ve çiçeğinden damıtma yani distilasyon tekniği ile çok yoğun olarak elde edilen uçucu yağ özlerini kullanarak hastalıkları önlemek veya oluşmuş hastalıklarda vücudun bağışıklığını güçlendirerek kendi savunma sistemini desteklemek için kullanılan bir teknik olarak bilinir.

Aromaterapi yeni bir kavram gibi algılansa da çok eski çağlarda, tıp biliminin kurucuları tarafından keşfedilmiş ve literatüre geçirilmiş oldukça eski bir tıbbi yöntemdir.

Gelen istek ve talepler doğrultusunda Sempozyumumuzu Anadolu’ya açmaya karar verdik. Bu çerçevede Ankara’dan sonra şimdide Kayseri Aile Hekimleri Derneği (KAHED) ile birlikte ortak sempozyumda Kayseri’deyiz.

Sempozyum boyunca bizlere değerli Eczacımız Hülya KAYHAN eşlik edecek.
Ecz. Hülya Kayhan 1995 yılında Eczacılık Fakültesi’nden mezun olarak, Farmasotik Teknoloji alanında yüksek lisans yapmak üzere Londra’ya gitti. University of London King’s College’deki yüksek lisans eğitimi boyunca, Aromaterapi ve Fitoterapiyi kapsayan alternatif tedavi dersleri aldı. Aromaterapi, oldukça ilgisini çekti ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmaya başladı. Bu alanda ülkemizde sayısız çalışmaya ve eğitime imza attı.

Kendisi ile ekibi bu sempozyum ve kurs sırasında bizlere eşsiz bir deneyim yaşatmayı vaat ediyor. Bilimin ışığında çok değerli bilgi aktarımlarıyla ufkumuzu genişletmeyi ve farklı bir bakış açısı yaratmayı istiyorlar.

ANKAHED ve KAHED ortaklığın da yapılacak bu organizasyon ''16-17 Mart 2019'' tarihlerin de Kayseri Ommer Hotel de yapılacaktır.

İletişim ve bilgi için ;

Ayder Organizasyon
ovgehan.gumushan@ayder.com.tr
Tel: 0 549 801 00 74 / 0 312 425 00 36