NE ARAMIŞTINIZ ?

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ

15 Temmuz 2019

Büyük milletlerin büyük destanları vardır. Büyük Türk milletinin yakın tarihimizde ki en büyük destanlarından birinin adıdır 15 Temmuz.
Büyük destanlar büyük davalar uğruna yazılır. Bir dava uğruna yazılan destanın ölümsüzlüğü ödenen bedellerle doğru orantılıdır. Ödenen bedel ne kadar büyükse yazılan destan da o kadar ölümsüzdür. Eğer bir de ödenen bedel canlar ise o destan milletin yüreğinden asla silinmez.

Coğrafya kaderdir.

Yaşadığımız bu coğrafyada kalıcılığımızı tescillediğimiz 1071 yılından bugüne kadar içeriden ve dışarıdan gerçekleştirilen birçok saldırıya üzülerek tanık olduk. Cumhuriyet tarihimizde de bu saldırılar varlığını devam ettirdi. Demokrasi dışı birçok müdahalelerle millet iradesi yok sayıldı. Bu saldırıların en sonuncusu 15 Temmuz 2016 tarihinde hain cuntacılar ve dış güçlerin himayesindeki terör örgütü yandaşları tarafından yapılmaya çalışıldı. Ancak milletin birliğini, kararlığını ve demokrasiye olan inancını hesaplayamamışlardı.

15 Temmuz Gecesi başka canlar hür yaşasın diye kendi canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Gününü kutlu olsun.