NE ARAMIŞTINIZ ?

ANKAHED YÜZ SİPERLİKLERİ VE COVİD19 TESTLERİNİN DAĞITIMI YAPILDI.

15 Nisan 2020

Güzel günler gelecek.
Gençler var oldukça umut hep olacak.
Korona bizim birliğimizden, gücümüzden ve enerjimizden daha büyük değil..!


TÜM AİLE HEKİMLERİ VE ASÇ ‘NA KORUYUCU SİPERLİKLER DAĞITILMAYA BAŞLANDI.

Ankahed Başkan Yardımcımız Dr. Oğuz Çelik'in katkılarıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığının ve Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ‘nun desteği ile Ankahed istedi gençler yaptı.
Türkiye’nin Gençlik Merkezlerinde tamamen gönüllü gençler Ankara Aile Hekimleri işlerini daha korunaklı yapsın diye 7000 siperlik hediye etti. 7 ilden tam 7000 bin siperlik. Başta gönüllü gençlerimiz ve onlara destek olan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ederiz. Yüz siperlikleri tüm ASM ‘ne her birime (hem hekim hem de ASÇ için) 2 adet olmak üzere dağıtılmaya, İlçe Temsilcilerimiz aracılığıyla dağıtılmaya başlanmıştır.TÜM AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE COVİD19 İMMÜNGLOBİLİN TESTLERİ YAPILIYOR.

Öte yandan Ankahed’in girişimleri sonucunda Ankara ilinde görev yapan tüm aile hekimleri, aile sağlığı çalışanları ve çalıştırdığımız personellerde dahil olmak üzere Covid19 ile mücadele kapsamında testlerimiz ilçe ilçe, ASM bazlı yapılmaya başlandı. Bu organizasyon ilçe sağlık müdürlükleri ve toplum sağlığı merkezleri dahilinde devam edecektir.
Covid19 testleri pozitif çıkan arkadaşlarımız izole edilerek PCR testleri ve ileri tetkik için üst basamaklara yönlendirildi. Bu kapsamda tüm çalışanlarına bu testlerin yapılmasında ANKAHED’in talebini yerinde bularak işlem gerçekleştiren tüm idarecilerimize teşekkür ederiz.