NE ARAMIŞTINIZ ?

AHEF indirim kartı!!

3 Nisan 2012

 - Bir banka nezdinde açılacak bir AHEF hesabı olacak.


- Her üye için de  bir hesap açılacak.

- Bu indirim kartı özel bir yazılımla çalışacak. Bu yazılımı banka yaptırabilir. Bu yazılımı birikecek para için ilk yıl promosyon olarak kabul edebiliriz. Sonraki yıllarda bu hesap karşılığında AHEF in ayrıca promosyon geliri de olabilir.

- Her üyeye bir AHEF kimlik kartı verilsin.(Plastik kredi kartı gibi, üyenin resmini ve AHEF in amblemini basacağız üzerine. Yani aynı andaTanıtım Kartı olacak)

- Bu kart bir kredi kartı değil, Bilgi Aktarım Kartı olacak. Burası çok önemli.

- AHEF Türkiye çapında marka ve şirketlerle, Dernekler de yerel çapta (Sinema, Kitapçı, Optisyen, Medikal malzeme satıcıları vs. gibi) işletmelerle pazarlık yaparak indirimler sağlanacak.

İşin püf noktalarından biri: Her sektörden bir, en çok iki şirketle 1 yıllık anlaşmalar yapmak.

- Her yıl yeniden açık eksiltme tarzı pazarlığa çıkılıbilir.

-Örneğin % 4 ün altında anlaşma kabul edilmeyecek. İndirimlere biz bile şaşıracağız, buna eminim.

-Alışveriş yaparken ödemeler etiket fiyatından yapılır. Neyle, nasıl ve kaç taksitle ödediğiniz önemli değildir !

-Bu İndirim oranındaki meblağ AHEF in hesabına yatar.

-İndirimin % 1 ini AHEF alır.

- Artan miktar alışveriş yapan kart sahibinin hesabına yatırılır.

- Herkes internetten özel şifresi ile hesabını takip edebilir.

- Her ay cep telefonlarına mesajla hesapta biriken para bildirilir.

- Bu paraya banka vadeli mevduat gibi yüksek faiz verir. Ya da fon yönetimi gibi nemalandırılır. Hatta herkes bireysel emeklilik sigortalarındaki gibi hangi sepete ağılık vereceğini bile seçebilir.

- Bu paraya Kişiler ve AHEF bir yıl dokunamaz. Para birikir ve ürer.

- İsteyenler bireysel emeklilik hesaplarına da aktarabilirler ve yüksek getiriden yararlanabilirler.

- Bu proje bireysel emeklilik sigortalarıyla da çok güzel entegre edilebilir. Yüksek getiri, devlet teşviği, vergi indirimi.... Sigortacılar aradan para kazanacağına bu farkı üyeleriyle bölüşür. Tamamen gönüllü bir seçenek.

Böylece üyelerin somut, maddi bir çıkarı da olacaktır AHEF e üye olmaktan.

- Sadece sayısal gücümüz bile neler yapabilir bir farkına varalım.

- Madem ki üretimden gelen gücümüzü kullan(a)mıyoruz, tüketimden gelen gücümüz çerçevesinde bari organize olalım.

- Daha sonra bu kartlardan ASE lerimize, Diğer hekim meslekdaşlarımıza, eczacılara vs. de dağıtabirliz. (Sadece hekim sayısı 110.000 civarında)

- Onlar da faydalansınlar. Hem sayımız arttıkça pazarlık gücümüz ve alacağımız indirim oranları artar, hem de AHEF her alışverişten % 1 indirim miktarı kadar para kazanır.

altHer Aile Hekimi çevresindeki tanıdıklarına da kart dağıtabilecekler ..... Bunlara da Ek kart diyelim. Bunlar da indirimlerden % 1 AHEF e, % 1 de kartı dağıtan hekimin hesabına verdikten sonra artanı onların hesaplarında biriktirecekler.

Ayda ne kadar akaryakıt, yılda ne kadar tatil harcaması, ne kadar kıyafet, market alış verişi vs. Yapıyorsunuz? Yılda ne kadar kazancınız olur varın siz hesaplayın. Ayrıca Ek Kart getirilerinizi de hesaplayın.

Buna birde sigortacılık faaliyetlerini ekleyin

Otomobil satış organizasyonu, kooperatifçik (Hekimlerin ve nezih insanların birarada yaşayabilecekleri  mekanlar inşa etmek vs.)

Bu kartlar üyelerin çocuklarına miras kalabilsin...

Vefat eden hekimlerin çocuklarına, başarılı çocuklarımıza burs verebiliriz. Okuyan çocuklarımızı, biribirimizi hekim evlerinde misafir edebiliriz........

Kısacası hem kendimize, hemde birbirimize, emeklilerimize dahi sahip çıkabiliriz.

Ancak başlangıç için sıkıntımız var. Bu yazılımı yaptıracak, kartları çıkartacak gücümüz henüz yok. Bankaların ve şirketlerin tereddütleri var. Hele bir çıkın da görelim çelişkisi yaşanıyor başlangıç için. Bankaların ve şirketlerin indirim yapmak için değil, hekimlerin böyle bir kartı kullanacaklarına dair terddütleri var.
Onun için herkesin ilk aşamada çıkartacağımız indirim kartıyla ve anlaşma yapacağımız yerlerden alış veriş etmeyi tercih ederek bizlere destek vermeleri gerekmektedir. Bu hayali hep birlikte inanarak hayata geçirebiliriz.

AHEF bu konu da çalışmalar yaparak çok yol aldı. Son aşamada hepimizin desteğine ihtiyacı var. Lütfen tüketimden gelen gücümüzü kendimiz için kullanalım.


Uzm. Dr. Mithat TOSUN