"Beni Türk hekimlerine emanet ediniz."

ANKAHED İl Sağlık Müdürlüğü ile Sorunları Çözecek!

1 Ocak 2012

Ankara Aile Hekimliği Derneği ’’ANKAHED’’ Yönetim Kurulu olarak; 13.09.2011 tarihinde İl Sağlık Müdürümüz Yrd.Doç.Dr. Sayın Mustafa Aksoy’a  İl Sağlık Müdür Yardımcılarımız Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı İşleri ile ilgili Sayın Dr.Selami Kılıç ,Bilgi İşlem İşleri ile İlgili ve Toplam Kalite Sorumlusu Sayın Dr.Halil Kara, İdari ve Mali İşlerle ilgili md. Yardımcısı Sayın Dr.Murat Özmen ile Aile Hekimliği Şube Müdürümüz Sayın Dr.Ercüment Tosun’unda hazır bulunmasıyla makamında ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdik...

 
Ziyaretimiz sırasında siz değerli üyelerimizin bize aktarmış olduğu sorunlar; İl Sağlık Müdürümüz tarafından ilgiyle dinlendi. Aile Hekimlerinin ve Aile Hekimliği uygulamasının Ankara için çok önemli olduğu ve böylesine büyük bir anakent ilde sorunsuz bir şeklide devam edebilmesi adına iş birliği içinde olmak gerekliliğini bize aktarıldı.
 
- Bundan sonra Dernek Yönetimi İle İl Sağlık Müdürlüğünün ilgili şubelerinin birlikte iş birliği içinde çalışması gerektiği, bu nedenle de bir çalışma grubunun oluşturulması karara bağlandı. Rutin toplantılar ve gerektiğinde olağan üstü toplantı yapacak bu çalışma grubu sahadaki sorunlarımıza çözüm bulmak adına görev yapacak. 
-Dernek yönetimimizin belirleyeceği bir üyemizde ''İl performans itiraz komisyonunda'' bulunacak.
-Eğitim konusu İl Sağlık Müdürümüz Sayın Mustafa Aksoy’un üzerinde en çok ve özenle durduğu konu oldu. Üyelerimizin önceliklerine göre eğitimler düzenlenmesi gerektiği, Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Aile Hekimleri için düzenlediği eğitimlerin 2.AŞAMA EĞİTİMLERİNE HAZIRLIK olduğu ve katılımın artması gerektiği iletildi
Adli Tıp ve otopsi nöbetleri, SGB, TSM’LERİN farklı uygulamaları, Kira Bedelleri, Hizmet İçi Eğitimler, Performans kesintileri, misafir hasta sorunsalı tarafımızdan aktarıldı. ANKARA’DA BULUNAN AİLE HEKİMLERİMİZİN ORTAK SORUNLARI , İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE DÜZENLİ TOPLANTILARLA ÇALIŞMA GRUPLARINDA DİLE GETİRİLEREK ORTAK ÇÖZÜMLER BULUNMASI KARARI ALINDI.
Gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan, ayrıca sorunlarımıza çözüm bulmak adına olumlu yaklaşımlarından dolayı Başta İl Sağlık Müdürümüz Yrd.Doç.Dr.Sayın Mustafa Aksoy olmak üzere Müdür Yardımcılarımız Sayın Dr.Selami Kılıç, Sayın Dr.Halil Kara ve Sayın Dr.Murat Özmen’ e ayrıca Şube Müdürümüz Sayın Dr.Ercüment Tosun’a Teşekkür ederiz.
 
Ankahed Yönetim Kurulu